Сваки успешно скенирани или ручно унети рачун добија свој јединствени алфанумерички код који учествује у извлачењима. У случају да је на унетом фискалном рачуну забележен безготовински начин плаћања, добијају се два јединствена алфанумеричка кода, која равноправно учествују у извлачењима.
Безготовинско плаћање за грађане значи велику уштеду времена. Просечно мобилно плаћање или куповина бесконтактном картицом трају 12,5 секунди, док је за плаћање готовином потребно готово три пута више. Такође, безбедност новца је једна од кључних одлика безготовинског плаћања. У случају губитка мобилног телефона или картице, приступ средставима је заштићен ПИН-ом или је могуће блокирати приступ позивањем банке док је у случају губитка готовине штета ненадокнадива. Широка употреба безготовинског плаћања осигурава и личну безбедност јер су мање шансе да дође до покушаја напада и крађе, док је куповина код продаваца који пружају могућност безготовинског плаћања сигурнија за потрошаче јер ПОС терминал може да поседује само уредно регистрован привредни субјект, што у великој мери гарантује да су производи које продаје проверени и безбедни.
У складу са Законом о фискализацији и пратећим Правилником, порески обвезници који евидентирају промет хране и пића за конзумацију на лицу места, дужни су да евидентирају плаћања картицом, инстант или чеком као Готовину. Ако добијете овакав рачун за конзумацију хране и пића на лицу места у угоститељском објекту или пекари – то је исправан рачун за који, у складу са Правилима наградне игре, можете добити један алфанумерички код.
Безготовинско плаћање је најбољи начин да се свака новчана трансакција учини транспарентном и појача борба против сиве економије. Чињеница да је плаћање обављено безготовински и да новац прелази са рачуна купца на рачун продавца чини ток тих средстава видљивим што није увек случај са трансакцијама у кешу где, у случају да није издат фискални рачун, промет остаје потпуно неприметан за пореске органе.
Додатни код се добија за сва безготовинска плаћања која су, у складу са Законом о фискализацији и пратећим Правилником, забележена на фискалном рачуну на један од следећих начина: Инстант плаћање, Платна картица, Чек, Пренос на рачун, Ваучер, Друго безготовинско плаћање.
Ако на фискалном рачуну није забележено безготовинско плаћање – не може се добити дупли код. Ако један рачун садржи више начина плаћања, за добијање два јединствена алфанумеричка кода довољно је да рачун садржи најмање један безготовински начин плаћања.
Контакт центар и ова интернет страница нису намењени давању правних савета и инструкција за примену Правила ове наградне игре, а дати одговори представљају упутства која нису обавезујућег карактера. Све информације које се налазе на овој интернет страници су прикупљене и обрађене савесно и пажљиво. Одговорност за правилну примену Правила наградне игре „Узми рачун и победи 2024 - Први круг" и прописа снoсе лица која учествују у наградној игри и на која се ова правила и прописи односе. Администратори ове странице не снoсе одговорност за евентуалне последице или штету која може настати из погрешне примене Правила ове наградне игре, важећих прописа, као ни из коришћења овог контакт центра и ове интернет странице. У случају несагласности између садржине одговора на питање и Правила наградне игре - примењују се Правила ове наградне игре.